Świnoujście

znana miejscowość wczasowo uzdrowiskowa posiadająca długoletnią tradycję. Miasto jest najdalej wysuniętą na północny zachód miejscowością w Polsce.

Ciekawe położenie na 44 wyspach z których 3 są zamieszkałe (Uznam, Wolin i Karsibór), oraz wspaniałe warunki klimatyczne powodują, iż okolice są chętnie odwiedzane przez turystów. Miasto posiada także ważne znaczenie jako port międzynarodowy z nowoczesnym terminalem promowym umożliwiającym połączenia ze Szwecją i Danią.

Stąd również można się wybrać promem na wycieczkę do Danii i Szwecji lub liczne statkiem wycieczkowym do miejscowości wczasowych położonych po niemieckiej stronie wyspy takich jak: Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin, Zinnowitz.

Między dwoma wyspami Wolin i Uznam jedyną łączność stanowią przeprawy promowe, dzięki temu turyści mogą poczuć się jak prawdziwi wyspiarze!

Łagodny mikroklimat, stosunkowo duża liczba dni słonecznych, najszersza w Polsce, o miałkim czystym piasku plaża, sprawiają że Świnoujście jest idealnym kąpieliskiem morskim, a apartamenty świnoujściu biją wszelkie rekordy popularności.

Będąc tutaj warto wybrać się na spacer i obejrzeć piękny park zdrojowy założony przed 150 laty ze śródziemnomorską roślinnością oraz wiele zabytków minionej historii widocznej na każdym kroku.

Dzięki władzom miasta odbywają się tutaj liczne imprezy kulturalno – rozrywkowe, które mile uprzyjemniają pobyt w tym wyjątkowym mieście. 
 
Dom Pracy Twórczej - noclegi | 72-600 Świnoujście, ul. Grottgera 18
Kontakt: Andrzej Idzik | tel. 601 835 296 | e-mail: iter@fornet.com.pl
Polityka cookies
projektowanie stron www, e-sklepów